Competició de pista
Estadi d'Atletisme
Equip Trail Running
Escola Atletisme
Competicions
  • Competició de pista

    Competició de pista

  • Estadi d'Atletisme

    Estadi d'Atletisme

  • Equip Trail Running

    Equip Trail Running

  • Escola Atletisme

    Escola Atletisme

  • Competicions

    Competicions

El passat dissabte dia 27 de gener es va celebrar la primera de les quatre jornades de pista al parc atlètic Tusols organitzades del Club atletisme Olot- Terra de Volcans i el Club Natació Banyoles.

Les probes que es van realitzar van ser:  60mll, 400mll, 600mll, 2000mll, 3000mll així com Javelina, pilota, Triple i llargada de diferent categories

Podeu visualitzar els resultats aquí

Les properes jornades seran el 24 de març, 21 d’abril i 12 de maig.

El passat diumenge 28 de gener i després del cros de Riudellots es van fer entrega dels premis del Circuit Gironí de Cros d’aquesta temporada, del Club Atletisme Olot Terra de Volcans i van participa 35 volcanets en les diferents categories, cal destacar els primers llocs de la Rosa Ana Moreno i  Aniol Clavell i el tercers llocs de l’Aina Bullon i Ricard Blanco.

SUB 8 M: Ricard Blanco (3r), Jan Bullon i Cesc Bosch.

SUB 10F: Aina Bullon(3a), Jana Bosch (5a), Bruna Clavell (8a) i  Júlia Lleras.

SUB 10M:  Joel Duran, Pau Pagès i Ferran Barberí.

SUB 12 F: Mariona Clavell (6a), Laia López (9a), Sara Paradeda, Júlia Gonzalez i Sara Jiménez

SUB 12M: Adrià Barberí, Guillem Blanco i Roc Bastian

SUB 14F: Miriam Chibani (7a), Paula Duran i Júlia Martínez.

SUB 14M: Aniol Clavell (1r) i  Martí Trullàs

SUB 16F: Rosa Ana Moreno (1a) Kenia Wiegand (4a) Aina Marti (6a) Ariadna López (7a) Gabriela Rodriguez, Mireia Laguno, Annia Solà i Nora Corominas.

SUB 16M: Joel Torrent (7è), Aniol Pujiula i Joy Alonso.

SUB 18M: Eloi Guardia.

En la categoria SUB 23 M primer lloc per en Quim Costa

Categories veteranes hi han participat, Josep Maria Girona (9 VA) , Xevi Masoliver  i Manel Rodriguez

Com bé sabeu, durant el dies 27 de gener, 24 de març i 21 d'abril  es duen a terme les proves de control a pista. Aquestes són organitzades pel Club Natació Banyoles i pel nostre club!

Us adjuntem aquí el document amb el reglament i els horaris amb les proves programades del primer control.

Si teniu qualsevol pregunta no dubteu en contactar amb nosaltres!

Com bé sabeu el Club Atletisme Olot- Terra de Volcans hem cedit la organització de la Cursa Ciutat d’Olot –Fires de Sant lluc a l’empresa C-Actiu, els quals han introduït canvis qualitatius en aquesta, com el recorregut de cinc quilòmetres o la possibilitat de participar en parella. Enguany més de 350 persones van poder gaudir d’una bonica matinal d’atletisme, entre els quals hi havia una bona representació de socis del club.

Cursa 10 km individual

Enguany el primer classificat ha estat l’Arnau Turon, atleta del club i classificat amb un temps de 33,54, seguit de Joseluís Cruz 34,00 i Manel Deli 34.15. Pel que fa a la categoria femenina, la primera classificada va estar Carmen Maria Rodríguez 40,54, seguida de l’atleta del club Sònia Labrador amb un crono de 43,08, i Tania Bartrina 43,11.

Cursa 5 km individual

El guanyador Joan Reixach va fer un temps de 17,54, seguit de Theu Krummenacker 18,09 i Nil Congost 18,41. Mentre que en àmbit femení va ser Clara Aulinas amb un crono de 21,19, seguida de Montse Sabater 23,18 i Eva Barti 24.31

Curses de promoció

Per veure els resultats de les curses de promoció cliqueu aquí.

 

Dissabte el club va tenir una gran representació a la Marató per relleus de Manlleu. Com que no n’hi havia prou amb un equip els socis van decidir fer-ne tres!

Els participants van ser: Josep M. Girona, Carles Corredera, Marc Bullon, Albert Pararols, Miquel Campderrich, Marc Velletrani, Lluis Monells, Aziz Chibani, Adrià Gamero, Saïd Fellah, Koert i Arnau Turon.

I pel que fa al temps:                     

-          Terra de Volcans1: 2h50'

-          Terra de Volcans2: 2h45

-          Terra de Volcans3: 2h41

 WhatsApp Image 2017 09 16 at 23.43.01

El diumenge Ramon Caballeria va participar a la Cursa de la Faiada "Quart de marató" de 12 km, amb sortida i arribada al Pont de Suert. L'atleta del club es va classificar segon de la categoria cadet.

 

lafaiada

Aquest diumenge s'ha disputat la Trail de Rupit, amb tres recorreguts 12km, 20km i 32km.  En la prova de 32 km han pres part dues corredores del club, la Lidia Escamilla 2a classificada amb un temps de 4h 14:13 i la Olga Martínez 6a amb 5h 36:43.

CLASSIFICACIÓ

trailrupit