Competició de pista
Estadi d'Atletisme
Equip Trail Running
Escola Atletisme
Competicions
  • Competició de pista

    Competició de pista

  • Estadi d'Atletisme

    Estadi d'Atletisme

  • Equip Trail Running

    Equip Trail Running

  • Escola Atletisme

    Escola Atletisme

  • Competicions

    Competicions

Aquest diumenge s'ha fet la 1a Mitja Marató i 10 km de Figueres, una prova que faltava en el calendari de ruta de Girona i que per fi s'ha posat en marxa. El club ha estat present amb un bon grup d'atletes que han participat en les dues distàncies.

A la mitja marató que ha tingut uns 400 participants, cal destacar el tercer lloc del podi de l'Esther Canalias amb un temps excel.lent de 1h 29:38. La cursa ha tingut com a guanyadors a Enric Roura 1h 12:11 i la Carmen Maria Rodríguez 1h 27:48.  La resta de representació del club ha estat la següent: Aziz Chibani 1h 29:40, Albert Mata 1h 31:30, Miquel Campderrich 1h 34:18 i Joaquim Ayats 1h 51:27.

A la distÀncia de 10km, amb uns 200 participants, els guanyadors han estat Miquel Cruz 34:17 i l'Eva Martín 42:53. Els atletes del club que han pres part han estat Dani Duran 39:54, Àngel Vallmajor 41:21 i Adrià Duran 44:03.

CLASSIFICACIONS

 

mitjafigueres

Avui s'ha fet una prova més del Campionat Gironí de Cros amb el 16è Cros Vila de Salt i un cop més una trentena d'atletes del club han pres part en les diferents curses per categories que s'han fet. Els resultats més destacats han estat  2on senior Arnau Turon, 1er veterà Albert Reixach, 3er cadet Ramon Caballeria, 2on infantil Aniol Clavell, 1a benjamí Laia López i 2a benjamí Mariona Clavell.

Cada dia el club creix una miqueta més amb més nens que s'animen a provar el cros generant un gran ambient i això és fantàstic.

La seguent prova del calendari serà el 15è Cros de Banyoles el diumenge 11 de desembre.

CLASSIFICACIONS

 

crossalt

El diumenge passat es va fer la Marató, Mitja Marató i 10km de Sant Sebastià amb participació d'atletes del club. A la marató van participar Carles Corredera que va fer un temps de 2h 59:49 i Jordi Saqués 3h 18:20.

Pel que fa a la Mitja Marató la Montse Barjuan va fer un temps de 1h 59:03

CLASSIFICACIONS

 

donosti

El diumenge passat el Club Atletisme Olot Terra de Volcans es va desplaçar a Barcelona per participar a la 93a Jean Bouin.  El club va tenir representació en diferents categories de promoció:

Aniol Clavell, David Jimenez, Sara Jimenez, Mirian Chibani, Aniol Pujiula, Mireia Pujiula, Gina Granados, Sara Paradera, Rosa Ana Moreno, Julia Martinez, Fahad Diallo, Ariadna López, Laia López, Paula Duran, Joy Alonso i Joel Jimenez

Com a resultats destacats l'Aniol Clavell en infantils masculins i la Laia López en Benjamins femení van aconseguir la quarta posició de les seves curses.

CLASSIFICACIONS

 

jeanbouin

El passat cap de setmana s'ha fet la Marató i 10 km de València, una multitudinaria cursa amb més de 15.000 atletes a la marató i uns 8.000 en els 10 km.  La prova és de les més ràpides de les que es fan a Espanya i en la que s'asoleixen grans marques.

A la marató els guanyadors han estat Victor Kipchirchir amb 2h 07:36 i la Aiyabei Valary Jemeli amn 2h 24:46.  L'atleta del club Albert Pararols ha aconseguit la seva marca personal amb 2h 57:23 i en Vicenç Sierra ha fet 4h 30:55.

A la cursa de 10 km la victòria ha estat per a Kiptum Josephkiprono 28:47 i la Charki Salima  33:50. En aquesta prova també vam tenir participació del club amb la Montse Barjuan que va fer la seva millor marca amb 50:48.

RESULTATS MARATÓ

RESULTATS 10KM

 

maratovalencia

El 19è Cros Ciutat de Girona ha aplegat a centenars d'atletes de totes les categories al circuit de Fontajau i en la que una setmana més el club ha estat molt ben representat amb una vintena d'atletes de les categories de promoció i també alguns de veterans.

Cal destacar la victòria una setmana més en la categoria de veterans A de l'Albert Reixach.

La setmana que ve ens desplaçarem a la Jean Bouin a Barcelona aprofitant el descans del circuit gironí de cros.

CLASSIFICACIONS

 

crosgirona1

crosgirona2

crosgirona3

 

Un altre any l'Ajuntament de Santa Pau i coincidint amb l'Aplec de Sant Martí han organitzat les curses de 14.5 km i 8.5 km amb una destacada presència d'atletes del club dins el centenar llarg d'inscrits a les dues curses.

Els guanyadors han estat en la prova de 14.5 km Ismael Vila 1h 21:34 i l'Elisabet Costa 1h 38:45. A la cursa de 8.5 la vistoria ha estat per Ihor Prissiajnyi 46:07 i la Judit Bohils 51:58.

La prova forma part del Circuit de Curses Populars per Muntanya de la Garrotxa


CLASSIFICACIONS

 

cursasantmarti