Competició de pista
Estadi d'Atletisme
Equip Trail Running
Escola Atletisme
Competicions
  • Competició de pista

    Competició de pista

  • Estadi d'Atletisme

    Estadi d'Atletisme

  • Equip Trail Running

    Equip Trail Running

  • Escola Atletisme

    Escola Atletisme

  • Competicions

    Competicions

El passat cap de setmana s'ha fet la Marató i 10 km de València, una multitudinaria cursa amb més de 15.000 atletes a la marató i uns 8.000 en els 10 km.  La prova és de les més ràpides de les que es fan a Espanya i en la que s'asoleixen grans marques.

A la marató els guanyadors han estat Victor Kipchirchir amb 2h 07:36 i la Aiyabei Valary Jemeli amn 2h 24:46.  L'atleta del club Albert Pararols ha aconseguit la seva marca personal amb 2h 57:23 i en Vicenç Sierra ha fet 4h 30:55.

A la cursa de 10 km la victòria ha estat per a Kiptum Josephkiprono 28:47 i la Charki Salima  33:50. En aquesta prova també vam tenir participació del club amb la Montse Barjuan que va fer la seva millor marca amb 50:48.

RESULTATS MARATÓ

RESULTATS 10KM

 

maratovalencia

El 19è Cros Ciutat de Girona ha aplegat a centenars d'atletes de totes les categories al circuit de Fontajau i en la que una setmana més el club ha estat molt ben representat amb una vintena d'atletes de les categories de promoció i també alguns de veterans.

Cal destacar la victòria una setmana més en la categoria de veterans A de l'Albert Reixach.

La setmana que ve ens desplaçarem a la Jean Bouin a Barcelona aprofitant el descans del circuit gironí de cros.

CLASSIFICACIONS

 

crosgirona1

crosgirona2

crosgirona3

 

Un altre any l'Ajuntament de Santa Pau i coincidint amb l'Aplec de Sant Martí han organitzat les curses de 14.5 km i 8.5 km amb una destacada presència d'atletes del club dins el centenar llarg d'inscrits a les dues curses.

Els guanyadors han estat en la prova de 14.5 km Ismael Vila 1h 21:34 i l'Elisabet Costa 1h 38:45. A la cursa de 8.5 la vistoria ha estat per Ihor Prissiajnyi 46:07 i la Judit Bohils 51:58.

La prova forma part del Circuit de Curses Populars per Muntanya de la Garrotxa


CLASSIFICACIONS

 

cursasantmarti

 

Aquest diumenge s'ha fet la 38a edició de la Mitja Marató de Ripoll amb el recorregut de 21 km Ripoll, Sant Joan de les Abadesses, Ripoll. La prova ha tingut una participació d'aprop de 200 corredors i els guanyadors han estat Ibrahim Ezzaydouni amb un temps de 1hj 06:38 i Laia Andreu 1h 18:04.

Els atletes del club participants han estat Jordi Cau 1h 27:16, Jorid Saqués 1h 36:45 i Joaquim Ayats 1h 53:26.

CLASSIFICACIÓ

 

mitjaripoll

El 34è Cros de Sant Hilari Sacalm que s'ha deisputat aquest diumenge i que és puntuable pel Campionat Gironí de Cros ha comptat amb una presència destacadissima d'atletes del club, tant en número com en resultats.  Arnau Turon en seniors, Albert Reixach en veterans, Ramon Caballeria en cadets i l'Aniol Clavell en alevins han aconseguit la victòria. L'Ariadna López ha fet tercera en infantils i la Laia López també tercera en benjamines.

La següent prova serà la setmana vinent a Girona.

RESULTATS

 

crossanthilari

crossanthilari2

Avui hem estat presents al 43è Cros de Santa Coloma de Farners, segona prova puntuable pel Circuit Gironí de Cros. Amb una notable representació del club en la majoria de categories cal destacar el 2on lloc benjamí de Laia López, 3er cadet Ramon Caballeria, 3er senior Arnau Turon i el 2on veterà d'Albert Reixach.

La següent prova serà a Sant Hilari Sacalm el proper diumenge.

CLASSIFICACIONS

 

crossantacoloma

crossantacoloma2

El passat diumenge es va donar el tret de sortida de la temporada de cros amb el 21è Cros d'Olot puntuable per al Circuit Gironí de Cros i el Rànquing Comarcal d'Atletisme. La prova va comptar amb una participació molt destacada d'atletes del club en la majoria de les categories.

Cal destacar el segon lloc d'Arnau Turon en categoria senior, també va fer segon l'Albert Reixach en categoria vetera A, Laia López  3a en benjamí femení i Aniol Clavell va fer 2on en infantils masculí.

 

RESULTATS

 

crosolot1

crosolot2